Koostööpartnerid

on nii Eestist kui väljaspool Eestit (nt Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Islandi, Bulgaaria jt maade võõrkeeleõpetajate võrgustikud).

Projektides ning programmides (sh rahvusvahelistes)

osalemine, täienduskoolituse kavandamine ja korraldamine, nõustamine, info edastamine, parima praktika ja kogemuste jagamine nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Oleme organisatsioon,

mille kaudu toimub võõrkeeleõpetajate professionaalset arengut toetavate ürituste (koolitused, piirkondlikud seminarid, sügiskonverentsid, ümarlauad, infopäevad) korraldamine, koostöövõimaluste laiendamine võõrkeeleõpetajate ja võrgustike vahel

EUROOPA NÜÜDISKEELTE KESKUS

KÜSIMUSTIK

Euroopa Nüüdiskeelte Keskus (European Centre for Modern Languages, ECML), mis on loodud Euroopa Nõukogu laiendatud osalepinguga 1994. aastal  ja asub Grazis (Austrias), on teeninud selle 34 liikmesriigi keeleõppespetsialiste juba üle 15 aasta. ECML püüab muuta Euroopa keele-õpet paremaks,  toetades Euroopa Nõukogu keeleõppepoliitika rakendamist:

  • keelte õpetamise ja õppimise kvaliteedi parandamise,
  • uuenduslike meetodite propageerimise  ning
  • teadlaste, praktikute ja otsustajate dialoogi arendamise kaudu keeleõppe

Euroopa Nüüdiskeelte Keskus kogub infot selle kohta, kuidas kasutatakse erinevaid mõõdikuid ja raamistikke, mis kirjeldavad keeleõpetajate (aga keelega seoses ka kõigi teiste õpetajate) pädevusi ja kogemusi. Keskus kutsub üles nii õpetajaid, õpetajakoolituse pakkujaid, koolijuhte kui ka ametnikke jagama oma kogemusi erinevate vahendite kasutamisel.

 Kogutud näited avaldatakse keskuse projekti Towards a Common European Framework for Language Teachers kodulehel. Lugege siit

 Keskus loodab, et kogutud näited on inspiratsiooniks erinevate vahendite kasutajatele. Nimekiri olemasolevatest vahenditest on leitav siin.  Nimekiri pole lõplik.

 Infot kogutakse küsimustikuga. Vastuste põhjal koostatakse tekst, mille saab enne nende veebis avaldamist üle vaadata.

Kui teil on küsimusi, vastavad nendele Lukas Bleichenbacher (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 ja Anna Schröder-Sura (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Küsimustikule saab vastata 20. juunini.

Oodatud on vastused inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Link küsimustikule: http://cefrforlt.questionpro.com/

Pille Põiklik
Keeleosakonna peaekspert
Haridus- ja Teadusministeerium
Tel. 735 0223