Koostööpartnerid

on nii Eestist kui väljaspool Eestit (nt Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Islandi, Bulgaaria jt maade võõrkeeleõpetajate võrgustikud).

Projektides ning programmides (sh rahvusvahelistes)

osalemine, täienduskoolituse kavandamine ja korraldamine, nõustamine, info edastamine, parima praktika ja kogemuste jagamine nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Oleme organisatsioon,

mille kaudu toimub võõrkeeleõpetajate professionaalset arengut toetavate ürituste (koolitused, piirkondlikud seminarid, sügiskonverentsid, ümarlauad, infopäevad) korraldamine, koostöövõimaluste laiendamine võõrkeeleõpetajate ja võrgustike vahel

 

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit (EVÕL) kutsub oma liikmeid ja kõiki keelehuvilisi osalema

EVÕLi üldkoosolekul ja seminaril-keelte laadal

25. mai 2019KOHAD ON TÄIS

Koht: Strand Spa ja Konverentsihotell

(A.H. Tammsaare pst 35, 80010 Pärnu)

TutvuAjakava ja Teesid

Üldkoosolekul kuulame EVÕLi 2018.a. majandusaasta aruannet  ja ülevaadet 2019.a. tegevustest: 10. aastapäeva tähistamisest, põhikirja muudatustest, uue juhatuse valimistest.

Seminaril esineb haridus- ja teadusministeeriumi peaekspert Pille Põiklik ettekandega „Euroopa keeleõppe raamdokumendi sõsarväljaanne: mitmekeelsus ja vahenda-mine“. Võimalik on osaleda kahes töötoas: „Koostöine õppimine“ ja „Rühmatöö ilming tunnis, erinevad rühmatöö võimalused ja ülesanded“.

Pärast lõunat algab keelte laat, kus osalejatel on võimalik külastada 11 õpikeskust. Õpikeskusi juhendavad eesti, vene, inglise, soome ja saksa keele õpetajad. Osalejatel on võimalus tutvuda erinevate väljapanekute ja stendiettekannetega, kuulata esitlusi kõige huvipakkuvamatel teemadel, esitada küsimusi, osaleda aruteludes koos teiste huvilistega.

Loe edasi: Kutse

Kutsume õpetajaid kasutama e-ülesandeid ja diagnostilisi teste, mis asuvad Eksamite infosüsteemis (EISis). Õpetajad peavad e-harjutusvara vaatamiseks EISi sisse logima (aadressil https://eis.ekk.edu.ee/eis), kuna materjalid on kättesaadavad vaid EHISes registreeritud õpetajatele ning nende õpilastele, kellele õpetaja suunab ülesandeid või teste lahendamiseks.

Mitmeaastase töö tulemusena on valminud võõrkeeltes mitmeid e-kogusid ja/või diagnostilisi teste B1 ja A2.2 tasemetele. Ülevaate avalikustatud õppematerjalidest saab manusena lisatud tabelist, kus on välja toodud e-ülesannete või diagnostilise testi keele tase ja teemad.

Senised e-ülesanded on koostatud lugemis- ja kuulamisoskuse harjutamiseks ning diagnostilised testid annavad õpetajale ja õpilasele tagasisidet õpilase grammatikateadmiste kohta. Ülesandeid ja teste on koostatud eesti keeles teise keelena, vene, prantsuse, inglise ja saksa keeles.

Loe edasi: Head võõrkeeleõpetajad!

2019.a. märtsis korraldab Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit  infoseminarid  saksa ja inglise keele õpetajatele projekti „Rahvusvaheline keeleeksam“ raames.   Tutvustame eksamitasu hüvitamise tingimusi  ja korda, eksamite formaati, eksamitele registreerumise korda, näidisülesandeid, anname  soovitusi eksamiteks ettevalmistumiseks.

Täpsem info projekti  kohta: http://www.voorkeelteliit.eu/programmidprojektid

Loe edasi: KUTSE SAKSA JA INGLISE KEELE ÕPETAJATE INFOSEMINARIDELE

Valentina Limonova, TalTechi Virumaa kolledži eesti keele lektor, EVÕLi üksikliige

17. jaanuaril 2019. aastal toimus Tartu Ülikoolis konverents"Õppejõult õppejõule 2019: õppimise dialoogid".
Konverentsi alustas kell 11.00 õppejõukoolituse peaspetsialist PhD Mari Karm, kes tutvustas osalejatele ürituse kava ja andis sõna Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asserile. Oma avasõnas tunnustas rektor, et on üllatunud osalejate nii suure huvi ja entusiasmi üle. Ta rõhutas, et kõrgkooli õppejõudude metoodiline ettevalmistus on väga tähtis ja nimelt kõrgkoolid mõjutavad ühiskonda õpetamise kaudu. Toomas Asser soovis osavõtjatele viljakat ja edukat konverentsi.

Loe edasi: Konverents