Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu9.piirkondlik koolituspäev „Kõik on võimalik!?“VILJANDIS |
Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit (EVÕL) kutsub võõrkeeleõpetajaid osalema piirkondlikul koolituspäeval Viljandis.
Aeg: 17. september 2022
Koht: Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, Viljandi
https://www.viljandigymnaasium.edu.ee/
Viljandi Gümnaasium on esimene riigigümnaasium Eestis, mis asutati 2012. aastal. Koolis toimub suunapõhine õpe. Õpilastel on võimalik valida 6 õppesuuna vahel: matemaatika-füüsika õppesuund, loodus- ja reaalainete õppesuund, võõrkeelte õppesuund, humanitaar- ja kunstide õppesuund, sotsiaalainete õppesuund, majanduse ja ettevõtluse suund. Viljandi Gümnaasium nimetati 2019. aastal aasta kooliks.
AJAKAVA
9.30 Kogunemine, tervistuskohv
10.00 – 10.15 EVÕLi plaanid, tegemised, Ene Peterson, EVÕLi juhatuse esimees
10.15 – 12.00 Ringkäik Viljandi Gümnaasiumis, tutvumine kooli ja võõrkeelte õpetajatega
12.00 – 12.45 Lõuna
12.45 – 13.30 ETTEKANNE Urmo Reitav „Kõik on võimalik, õpetaja! Inspireeriv töötuba õpetaja enesehoiuks ehk minu võimalused heaoluks.”
On öeldud, et unistuste järgimine tähendab järgneda oma südame kutsele ning pole võimalik eksida, kui oma südant järgida. Urmo on seda ise korduvalt kogenud ja praktiseerib praegugi. NLP õpingutelt on ta kaasa võtnud mõtte, et igas inimeses on olemas kõik sisemised ressursid, mida ta õnnestumiseks vajab. Aga sageli me vajame kedagi kõrvale inspireerima, hoogu andma või toetama.
13.30 – 14.15 ETTEKANNE Marika Peekmann „Kõik on võimalik e-õppes! Kaardirakendused võõrkeeletunnis”.
Õpilastega klassiruumis reisile? Jah, see on võimalik! Kaardirakenduste kasutamine võõrkeeleõppes loob erinevaid võimalusi: nii saavad õpilased kirjeldada kaardi abil teekonda (võõras) linnas, näitlikustada vaatamisväärsusi õpitava keele sihtriigis või luua täiesti originaalse kaardi mõne (kirjandus)teose tegevuspaikade põhjal. Ettekandes tutvustan õpiobjekti, mis kirjeldab kaardirakenduste kasutamist võõrkeeleõppes ning toon näiteid tundides kasutatud kaartidest.
14.15 – 14.30 Paus
14.30 – 15.15 ETTEKANNE Karola Velberg „Ettekanne – töötuba ”Klass kui firma”. On võimalik!”
Kuidas panna klass ühiselt tööle, suhtlema, otsustama, lahendusi leidma? Õpetaja ei pea kõike ise tegema, aga õpetaja peab olema tark delegeerija ja alati olemas oma õpilastele. Täiendan sinu tööriistakasti ja annan sulle mõtteid, kuidas hoida ennast klassijuhatajana või aineõpetajana.
15.15 – 16.00 ETTEKANNE Kristi Lõbu “Õpetaja ja ettevõtja ühes – kõik on võimalik!”
Väga paljud õpetajad koostavad oma tundide mitmekesistamiseks ja õpilaste toetamiseks lisamaterjale. Väga vähesed aga jagavad materjale teiste õpetajatega ja veelgi vähem õpetajaid teenivad sellega lisaraha. Oma ettekandes räägin sellest, kuidas minust ettevõtja sai. Toon samm-sammult välja, kuidas jõuda ideest valmistooteni. Lisaks tuleb juttu sellest, mida valmis tootega peale hakata ja kuidas see tarbijani viia. Räägin sellest, kuidas FIE-ks saada ja millega FIE-na arvestama peab. Ettekande viimases osas tuleb juttu raskustest ja probleemidest, mis ette võivad tulla.
16.00 – 16.15 Lahkumiskohv, vestlus vabas vormis
OSALEMISTASU
- 20 eurot- EVÕLi liikmed
- 30 eurot- mitteliikmed
Osalemistasu sisaldab koolitust, 2 kohvipausi, lõunat ja osalemistõendit.
MAJUTUS (osaleja kulul)
Kui te soovite kohale tulla 16.septembri õhtul, siis on võimalik valida ööbimiskohti erinevast hinnaklassist.
- Hotell Centrum Viljandi, Tallinna 24. Hotell Viljandi kesklinnas bussijaama kõrval https://centrum.ee/ E-post: bron@centrum.ee Tel: + 372 435 1100
- Grand Hotell Viljandi, Tartu 11/Lossi 29. Hubane hotell, kus on olemas saun, jõusaal ja restoran. https://www.ghv.ee/ E-post: info@ghv.ee Tel: + 372 43 55 800
- Park Hotell Viljandi, Johan Laidoneri plats 8, https://www.parkhotelviljandi.ee Väärika ajalooga hoone on pärast põhjalikku renoveerimist, pea saja-aastase pausi järel avatud hotellina. E-post: info@parkhotelviljandi.ee Tel: +372 4353300
- Hostel Ingeri, Pikk 2C. Hostel asub Viljandi kesklinnas, vaikses ja rahulikus kohas, kolmeminutilise jalutuskäigu kaugusel Viljandi Lossimägedest. https://hostelingeri.ee E-post: ingerihostel@gmail.com Tel: +372 5599 7115
REGISTREERIMINE
Registreerimisvorm: https://forms.gle/PaFXiU8a9Lt9839e8
REGISTREERIMISE TÄHTAEG: 10. september 2022 või niikaua kui kohti jätkub
Koolituspäeva läbiviimist toetab Hariduse- ja Teadusministeerium.
Info ja küsimused:
Kati Bakradze, kati.bakradze@tyhg.edu.ee (ajakava, koolitus). Tel: + 372 5172919
Ene Peterson, ene@peterson.ee (osalejate registreerimine, arved). Tel: +372 53 47 38 36
URMO REITAV bio
Urmo töökogemus on mitmekesine ja seotud eelkõige inimestele arengu- ja kasvutingimuste loomisega. Aastatel 2002-2017 töötamine noorsootöö lektorina nii Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias, Tallinna Ülikoolis kui ka Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Õpetajana on ta tegutsenud nii põhikoolis, gümnaasiumis kui ka kutsekoolis. Tal on olnud rõõm ja võimalus olla mitme uue algatuse käivitaja, sh nii Viljandi Hariduse Arengufondi kui ka Paide Gümnaasiumi.
MARIKA PEEKMANN bio
Marika Peekmann on Tartu Ülikooli saksa keele nooremlektor ja doktorant. Lisaks tudengitele on ta õpetanud saksa keelt ka põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele ning täiskasvanutele. Oma töös keskendub ta peamiselt saksa keele ja kultuuri didaktikale ja vaheldusrikkale keeleõppele.
KAROLA VELBERG bio
Olen Tallinna Ülikooli ja Tallinna Ühisgümnaasiumi soome keele õpetaja ja klassijuhataja. Samuti juhatan Eesti soome keele õpetajate Seltsi ja olen EVÕLi juhatuse liige. Minu kireks on mängud ja loov õppimine, südameasjaks noorte suunamine ja innustamine, et musta ja valge vahel on veel nii palju erinevaid värve. Katsetan erinevaid asju ja arendan ennast pidevalt õppides ja õpetades. Vabal ajal tegelen oma 3 lapsega, käin koeraga jalutamas ja mõtlen, mõtlen, mõtlen.
KRISTI LÕBU bio
Ma töötan inglise keele õpetajana Avinurme Gümnaasiumis ja olen õpetajana töötanud alates 2009.aastast. 2015.aastal tegin Facebookis lehe „Ideid õpetajatele“, millel on tänaseks jälgijaid pea 9000. Jagasin seal nippe ja ideid, kuidas tunde huvitavamaks teha, kuidas õpilasi kaasata jne. Niimoodi tasapisi oma ideid jagades jõudsin SA Archimedes Eduko büroo ja algatuse Huvitav Kool korraldatud õpitoodete konkursini „Teeme tunni huvitavamaks“. Esitasin sinna õpitoote „Tunnile häälestumise kaardid“, mille eest sain eripreemia. Sellest alates olen Youtube´s regulaarselt postitanud õpetajatele suunatud videoid. Hetkel on kanalil „Ideid õpetajatele“ umbes 100 videot ja vaatamisi kokku umbes 86 000. 2015.aastal sai minust FIE. Lõin oma ettevõtte nimega TIF&E (Teaching Is Fun and Enjoyable) ning andsin välja oma esimese toote „100 mängu keeleõppeks“. Sellest alates olen koostanud erinevaid materjale ja välja andnud mitu kogumikku ja raamatut (nt „100 matemaatilist mängu“, „50 mängu pildikaartidega“, „100 ideed õpetajale“, „Veel 100 ideed õpetajale“, tulekul on „Let’s get ready for the 9th grade final examination in Eglish“).