20.novembril 2021 toimus Tallinnas hotellis Hestia Hotel Europa Eesti võõrkeeleõpetajate liidu 7. sügiskonverents „Kogemus kõnetab!“. Sügiskonverentsile tullakse ja sealt lahkutakse särasilmil. Sügiskonverentsidest on saanud Eesti võõrkeeleõpetajate liidu  tõmbenumber.

Iga konverents on omanäoline

Konverentsidega tehti algust 2015. aastal, kui Tartus toimus esimene sügiskonverents teemal „Digiajastu võõrkeeleõpetus ja -õpetaja“. Digiajastu seadis võõrkeeleõpetajatele uusi väljakutseid ja tõi kaasa muutusi. Digi oli kõneaineks ka teisel ja kolmandal konverentsil. Kolme esimese sügiskonverentsi eesmärk oli tõsta keeleõpetajate teadlikkust digipädevuse ja digitaaltehnoloogiat kasutavate õpetamismeetodite vallas. 2018. aastal siirduti digiradadelt loovuse radadele. 2018. aastal Tallinnas peetud kahepäevase sügiskonverentsi eesmärk oli anda ideid õppijate kaasahaaramiseks, koosõppimiseks, loovuse, kriitilise mõtlemise ning iseseisva õppija arendamiseks. 

2019.a oli juubeliaasta. Liit tähistas oma kümnendat sünnipäeva sügiskonverentsiga „EVÕL 10 – sajaga edasi!“. Kahepäevane konverents tõi heade mõtete linna Tartusse ligi kakssada eesti, vene, inglise, saksa, rootsi ja soome keele õpetajat, et jagada omavahel kogemusi ning osaleda õppija rollis. Loe sügiskonverentsist täpsemalt siit .

Liit tunnustas enim panustanud liikmeid ja häid koostööpartnereid. Loe siit.

2020.aasta algas väljakutsega meile kõigile. COVID-19 pandeemia tõttu tuli 27. novembriks planeeritud sügiskonverents edasi lükata. Konverents toimus 19. märtsil  2021 veebikonverentsina „Lõimime loovalt“. Programm oli mitmekesine: plenaarettekanded, tunnuskirjade ja SA Archimedes keeleauhindade kätteandmine, omanäoliste koolide ettekanded, võõrkeeleõpetajate ettekanded ja töötoad. Konverents lõppes lugude vestja ja multi-instrumentalisti esinemisega Veebikonverentsil osalejaid oli 200 (sh väljaspool Eestit) Vt konverentsi programmi siit.

Sügiskonverentside traditsioon jätkub

20. novembril 2021 toimuva konverentsi „Kogemus kõnetab“ ettevalmistusperiood oli pingeline, kuid konverents sai teoks. Konverentsil oli osalejaid ligi 90.

Avaettekandega „Kas keelepoliitika kõnetab?“ esines HTM-i keelepoliitika osakonna peaekspert Pille Põiklik.

Ettekannetega esinesid Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri, Õpetajate Ühenduste Koostöökoda-juhatuse liige Krista Saadoja, Prantsuse Instituudi, Soome Instituudi, Eesti Keele Instituudi, Goethe Instituudi ja Saksa Kultuuriinstituudi /Goethe Zentrum esindajad.  

Koolitaja ja inspireerija Harald Lepisk andis nõu, kuidas leida jätkuvalt jõudu ja tahet edasi liikumiseks, kuidas muutlikel aegadel säilitada  enda meelerahu ja märgata piirangute asemel rohkem võimalusi.

Visuaalse praktiku Kati Orava töötoas oli põhirõhk sellel, et osalejad julgeksid ja oskaksid joonistada mõtlemise ning   eesmärgistamise tööriistana ja seda ka tööalaselt. 

Kristina Koppel ja Jelena Kallas, EKI arvutileksikograafid, tutvustasid oma töötoas keeleportaali Sõnaveeb ja selle alamlehtede kasutusvõimalusi praktilises õppetöös ja harjutusvara loomisel. Õpikeskuses tutvustasid nad keeleportaali Sõnaveeb alamlehte Õpetaja tööriistad.

Pärast lõunat oli võimalik osaleda EVÕL-i seltside töötubades ja keelte laadal, kus tegutses 10 õpikeskust.

Konverentsil osalesid infolaudadega Erasmus+, Integratsiooni Sihtasutus,  Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste eksamite keskus, Saksa Kultuuriinstituut / Goethe Instituut,  Soome Instituut Eestis, Prantsuse Instituut Eestis, Sisekaitseakadeemia,  Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus, USA saatkond.

Konverents läks korda. Ka seekord lahkuti konverentsilt särasilmil ja suurema kogemuste pagasiga kui konverentsile tulles.

Lisad:

  1. Avaettekanne – Pille Põiklik
  2. Haridustöötajate Liit – Reemo Voltri
  3. DKI – Helena Kaasik
  4. Prantsuse Instituut – Guillaume Raboutot
  5. Eesti Keele Instituut – Jelena Kallas, Kristina Koppel
  6. Töötuba: Sõnaveeb – Jelena Kallas, Kristina Koppel
  7.  TLÜ rahvusvaheliste eksamite keskus
  8. Õpikeskus: Rahvusvaheline keeleksam
  9. Eesmärkide visualiseerimine – Kati Orav
  10. Enesemotivatsioon  – Harald Lepisk